מרפאת פיריון הגבר

מידע כללי על טיפול רפואי פיריון הגבר

הפוריות בגברים – אבחון וטיפול

העולם הרפואי והמדעי מקדישים תשומת לב רבה לעניין הפוריות גם בקרב הגברים, והתקדמויות במגוון תחומים מאפשרות התמודדות יעילה עם בעיות פוריות בגברים. במסגרת זו, מרפאות לפריון הגבר מתמחות באבחון ובטיפול, מספקות מענה מקיף, ומפשטות את המסע המורכב להורות.

מתי לחשוב על אבחון?

הדרך להורות לא תמיד קלה ולכן אם יש קשיים להיכנס להרות חרף קיום יחסי מין תדירים ללא שימוש באמצעי מניעה, ניתן לחשוב על הגעה לאבחון במרפאת פריון.

במקרים של נשים מעל גיל 35, שבו עולה השכיחות לבעיות בפוריות, מומלץ להתחיל בבדיקות ובהערכה כבר לאחר חצי שנה של ניסיונות להרות ללא הצלחה. תרומת הפוריות של הגברים, מהווה חלק נכבד מתהליך ולכן יש בין אם להעריך את איכותן וכמותן באמצעות בדיקת הזרע.

חשוב לזכור שתחום פיריון הגבר מתפתח כל העת ומצטברים ידע וניסיון רב , המעלים את שיעורי ההצלחה, עם זאת כל מטופל יגיב אחרת לטיפול .

איפה ניתן לבצע את האבחון?

במרכז דוד ישנה מרפאה לפריון הגבר בראשות ד"ר קטי שלוש המומחית בפריון. חשוב לבצע אבחון מקיף וטיפול איכותי.

איך מתבצע האבחון?

אחד השלבים המרכזיים בתהליך האבחון הוא ספירת הזרע, שבדרך כלל מתבצעת במרפאת פריון הגבר. הזרע מספק מידע חשוב על ייצור הזרע ואיכותו. ייתכן כי יהיו גורמים שישפיעו על איכות הזרע האופן זמני, דוגמת תרופות, זיהומים ועוד. לכן יתכן שהרופאה תשלח לבדיקה חוזרת לאחר שלושה חודשים.

במקביל, נערכים תשאולים רפואיים מעמיקים, בדיקות מעבדה, ובדיקות תמונתיות מתקדמות כמו אולטרסאונד לאשכים. במקרים מסוימים, עשוי להיות נדרש הדמייה של האשך ועוד בדיקות שיוכלו לתת לרופאה את התמונה המלאה.

במהלך האבחון, הרופא יבצע גם דגימת זרע על מנת לקבוע את איכותו וכמותו של הזרע, ובהתאם לתוצאות ייתן המלצות לטיפול מתאים.

טיפול

הטיפול בבעיות פוריות גברים יהיה תלוי במקור הבעיה. ישנם ארבעה סוגים מרכזיים של בעיות

חוסר גירוי הורמונלי

במקרים אלו, תינתן טיפול בהורמונים לספק את הגירוי ההורמונלי הנדרש לאשך לייצר את הזרע.

הפרעות בהולכה

אם ישנן בעיות בהליכי הזרע, ניתן לבצע שאיבה פשוטה של הזרע לצורך הפריה חוץ גופית.

ירידה בתפקוד האשך

טיפול יתאמם לשקלול סוג הבעיה. הסיבות לירידת תפקוד האשך יכולות להיות מרובות.  אם הסיבה נמצאת בירידה בכמות ורידי האשך, ניתן לשקול ניתוח פשוט או צנתור.

הפרעה בפוריות ממקור לא ידוע

כאשר אין סיבה ספציפית לקושי בהרות, יתבצע טיפול פרוטוקולרי הנבדק בקרב האישה והגבר.

המחקר והטכנולוגיה מתקדמים, והתמודדות עם בעיות פוריות בגברים הולכת והולכת ומשתפרת. בזכות עדכונים תדירים בתחום מסייעים להגביר את שיעורי ההצלחה ולהקל על הזוגות בדרך להורות

מרפאת פיריון הגבר במרכז דוד הרצליה 

ד"ר קטי שלוש רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

ד״ר קטי שלוש

רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

קרא עוד>>