מרפאת גיל המעבר

מרפאת נשים גיל המעבר במרכז דוד הרצליה מטפל:

גניקולוגיה כללית

בדיקות PAP

אולטראסאונד

 

\

בדיקות PAP

הורמונים בגיל המעבר

הרופאות שלנו

ד"ר אווה דדוש מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות

ד״ר אווה דדוש

מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות/

קרא עוד>>

ד"ר חגית קליגר רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

ד"ר חגית קליגר

רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

קרא עוד>>

מידע כללי על טיפול רפואי

גיל המעבר הוא גיל שבו האישה בעשור החמישי לחייה מפסיקה את שלב הפוריות הבא לידי ביטוי בהפסק המחזור, שלב זה נקרא מנופאוזה. זהו תהליך הנמשך  כמספר שנים ועד עושר המלווה סימפטומים שונים. כל אישה חשה תקופה זו באופן שונה, אך לרובן תקופה זו מלווה בשינויים פיזיולוגים ונפשיים.

מנופאוזה

המנופאוזה היא תקופה בחיים של אישה, בדרך כלל בין גיל 45 ל-55, בה יש ירידה בהפקת ההורמונים הנשיים בגוף, בעיקר האסטרוגן והפרוגסטרון. תופעות מוכרות של המנופאוזה כוללות הפסקת המחזור החודשי, קשיי שינה,, גלי חום, ושינויים ברמות האנרגיה והרגשות.

תסמינים אלו מופיעים בשל ירידת היכולת של השחלות לייצר הורמונים נשיים כמו אסטרוגן ופרוגסטרון. התסמינים יכולים להיות שונים מאד מאישה לאישה, וכוללים:

תסמינים וואזומוטוריים:  גלי חום, תחושת דופק מואץ, הזעה יתר.

תסמינים נוירופסיכיאטריים: שינויים במצבי הרוח קושי בשינה, דיכאונות.

תסמינים אורוגינטליים: יובש, כאב בנרתיק, כאבים במהלך ולאחר יחסי מין, דימומים מהנרתיק.

התסמינים הללו יכולים להיות מסובכים ומגוונים. מומלץ לכל אישה ללמוד על התסמינים המופיעים אלה ולשוחח עם מומחה נשים בתחום כדי לקבל ייעוץ רפואי ומידע אודות אפשרויות טיפול שיכולות להקל על תקופה זו.

עבור את גיל המעבר הוא תהליך טבעי בחיי האישה, אך יכול להיות מלא באתגרים פיזיים ורגשיים. כדי להקל על המעבר ולהפחית מתסמיניו, ישנם כמה טיפולים ושינויים בסגנונות חיים שיכולים להיות יעילים:

פעילות גופנית – פעילות גופנית קבועה יכולה לשפר את המצב הפיזי והרגשי, ולהפחית מתסמינים גיל המעבר. יש לשים דגם על תרגולי קרדיו וכוח, כמו גם תרגולי יוגה או טאי צ'י.

תזונה  –  יש להימנע ממזון מתובל, אלכוהול וקפאין, שעשויים לעורר גלי חום. ייתכן ושינויים בתזונה כגון הוספת מגנזיום וויטמינים יכולים להקל על תסמינים. חשוב שתלמדי אילו מזונות גורמים להעלאת התסמינים אצלך.

טיפול תרופתי –  רופאת נשים יכולה להמליץ על טיפול תרופתי, כולל נוגדי דיכאון תלת-טבעתיים או תחליפי הורמונים. ההחלטה בנוגע לטיפול תרופתי מבוססת על היערכות פרטית ושיקולים בריאותיים.

טיפול בהורמונים – טיפול בהורמון האסטרוגן באמצעות משחות או קרמים יכול להקל על תסמינים. חשוב להתייעץ עם רופאת נשים לגבי הטיפול המתאים ביותר.

מחלות בגיל המעבר

הסיכוי לחלות במחלות לב עולה משמעותית לאחר גיל המעבר, והוא נחשב לגורם התמותה המוביל בנשים מעל גיל 65. בהרבה  ממחלות אחרות כגון סרטן השד, סרטן השחלות, ומחלות נוספות.

גורמי הסיכון בקרב נשים כוללים השמנת יתר, לחץ דם גבוה, סכרת, עישון, צריכת אלכוהול גבוהה, פעילות פיזית נמוכה, תורשה משפחתית וגיל.

נמצא כי אסטרוגן משמש תפקיד מרכזי במניעת מחלות לב ומשפיע ישירות על פעילות הלב. אף שהשפעת הטיפול ההורמונלי באסטרוגן חשובה כיום, ישנה הסכמה ששמירה על בריאות כללית כבר מגיל צעיר יכולה להפחית משמעותית את הסיכוי ללקות במחלות לב בגיל מבוגר. גורמים הכוללים פעילות גופנית, שמירה על משקל תקין, שמירה ערכי כולסטרול ושומנים נמוכים, מניעהמעישון, ושמירה על לחץ דם תקין.

 

אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס הוא מצב בו יש ירידה בחוזק העצם, והוא נפוץ יותר בנשים בגיל המעבר. ירידה בצפיפות העצם גורמ לעצמות להיות חלולות יותר ומקשה עליהן לספוג מספיק חומרי בנייה. ירידה זו מסוכנת, ומתרחשת לאחר המנופוזה, יתכן ותעשה את העצם כל כך חלולות עד שחבלה קטנה יכולה לגרום לשבר..

המניע העיקרי לאוסטאופורוזיס הוא חוסר בסידן. צריכת סידן במזון כמו מוצרי חלב או תוספות סידן משמעותית עוזרת לשמור על עצמות חזקות. בנוסף, פעילות גופנית קבועה וצריכת ויטמין D  בעיקר מתוך החשיפה לשמש, יכולים לשמש ככלי למניעת ירידת צפיפות העצם.

הטיפול באוסטאופורוזיס כולל גם טיפול הורמונלי עם אסטרוגן, אך השימוש בו ישנה בהתאם לכל אחת ודורש ייעוץ רפואי. מכיוון שאוסטאופורוזיס מצויה בשיעורים גבוהים, חשוב לזהות גורמי סיכון נוספים, כמו תזונה חסרת סידן, חוסר פעילות גופנית, עישון ושתיית אלכוהול, ולקדם פעולות ותזונה נכונה לשם שמירה על צפיפות העצם.

 

מרפאת נשים בהרצליה היא מרכז בריאותי משוכלל, המציע טיפולים מתקדמים ופרטניים בכל תחומי הגניקולוגיה והפיריון. מרפאת הנשים בהרצליה היא מרכז בריאותי שמתמחה בטיפוח וטיפול בנשים בכל שלבי החיים. המרפאה מציעה מגוון שירותים, כוללים:

גניקולוגיה

מרפאת הנשים בהרצליה מספקת טיפול בגניקולוגיה ברמה הגבוהה ביותר. השירותים כוללים בדיקות, ייעוץ וטיפול במגוון בעיות נשיות, בדיקות PAP,  הורמונים ועוד.

במרפאת נשים בהרצליה, נותנים מענה מקצועי לבעיות רגישות, גניקולוגיה לנערות. במקום צוות מקצועי וציוד מתקדם.

הצוות הרפואי והמקצועי במרפאה ידוע במקצועיותו ובמומחיותו המוכחת. מרפאת הנשים בהרצליה נותנת חשיבות לפרטיות ובטיחות הלקוחות. היכולת לספק שירות אישי, פרטי ובטוח הופכת את החוויה הרפואית לנעימה ונוחה. מרפאת הנשים מצוידת בציוד רפואי מתקדם, המבטיח תוצאות מדויקות ומהירות טיפול.

המרפאה מציעה לקוחותיה תמיכה מקצועית והולמת, הכוללת ייעוץ אישי והדרכה לכל שלב בטיפול.