מעקב הריון רופא פרטי

מזל טוב את בהיריון, אמנם את לא מרגישה עדין בהיריון וגם בחילות יתכן שאין לך אבל עם ההתרגשות הגדולה לקראת ההיריון והעתיד עולים גם חששות ודאגות לגבי תקינות ההריון, הבדיקות ובריאות העובר בבטן. מעקב הריון כשמו כן הוא. רופאת נשים מלווה אתכם לאורך כל ההיריון החל מרגע שקיבלתם את התשובה המשמחת ועד הלידה. מעקב היריון יכול לסייע בזיהוי מומים או בעיות אחרות וכן למנוע סיבוכים בלידה.

איפה מבצעים מעקב הריון?

מעקב הריון ניתן לעשות היום בכל קופות החולים. יחד עם זאת, ישנן לא מעט נשים הרות שבוחרות לעשות את המעקב עם רופאת נשים פרטית בתשלום מלא . הסיבות לכך מגוונות, נשים שעברו היריון קשה בעבר, נשים שזהו היריון ראשון ויש חשש גדול ומעדיפות להיות במעקב של רופאת נשים פרטית. נשים שההריון שלהן הוא בסיכון גבוה למשל נשים הסובלות מסוכרת, נטייה ללחץ דם או הריון תאומים. נשין המעדיפות כי מעקב ההיריון ילווה על ידי רופאת נשים או רופא נשים שהוא מומחה אולטרסאונד הריון.

היתרון של רופאת נשים פרטית למעקב הריון הוא שהרופא מכיר את המטופלות, הוא מתמחה בהריונות ויוכל לתת לי את הביטחון שאני בידיים טובות. בנוסף יש לו את הניסיון ויידע איך לטפל בתרחישים שונים. לא משנה מה תבחרי, ניתן לעשות מעקב הריון גם בקופות החולים חשוב שיבוצע מעקב סדיר ויהיה רופאת נשים שתקבל את תוצאות הבדיקות לאורך ההריון ותדע להרים דגלים אדומים במידת הצורך.

רופאת נשים גניקולוגיה מעקב הריון

 

מה קורה במהלך מעקב הריון?

לאחר בדיקת דם הבודקת את רמת הבטא המאשרת את ההריון, יש לקבוע תור אצל רופאת נשים לבדיקת אולטראסאונד על מנת לוודא שההריון תקין. רופאת הנשים תבדוק את ההמצאות של הדופק של העובר. בדיקה זו נעשית בשבוע החמישי עד השמיני של ההיריון, ייתכנו מקרים בהם לא ייראה עדיין דופק, דבר שיכול להעיד על כך ששבועות ההריון לא נמדד נכון ושעדיין לא הגיע השבוע המתאים לבדיקה. מרכז רפואי דוד מצויד במכשור אולטראסאונד חדיש הכולל תלת מימד ודופלר. לאחר ביצוע בדיקת האולטראסאונד הראשונה ולאחר שזיהינו דופק, רופאת הנשים תשלח אותך לבצע בדיקות דם ונתחיל בתכנית מעקב להמשך ההריון .

בדיקות שנבצע במהלך מעקב הריון?

שקיפות עורפית  – שבועות 11-12. בודקת  האם יש סיכון לתסמונת דאון . בדיקת שקיפות עורפית, בדיקת אולטראסאונד הבודק את הנוזל המצוי בעורף העובר.

סקר ביוכימי –  בדיקת דם שיחד עם בדיקת שקיפות עורפית יכולות לזהות בוודאות של 85% את הימצאותם של פגמים בעובר הקשורים לתסמונת דאון.

סקירת מערכות ראשונה  –  שבועות 14-16 בדיקת אולטרסאונד בטן ולעיתים גם וויגנלית לסיקרה המערכות הפנימיות של העובר שהתפתחו עד לשלב זה של ההריון.

חלבון עוברי –  שבועות 16-18 – בדיקת דם הבודקת את רמת החלבון העוברי בדמה של האישה ההרה כדי להעריך  מה הסיכון ללידת עובר עם תסמונת דאון. 

דיקור מי שפיר –  שבועות 16-20 בדיקת של זריקה להוצאת דגימה מי שפיר במטרתה לאתר מומים ומחלות גנטיות בעובר.

סקירת מערכות שנייה –  שבועות 22-25 . נקראת גם סקירת מערכות מורחבת , סקירת המערכות הפנימיות של העובר.

אקו לב עובר – שבועות 22-26. – תבוצע במידת הצורך

העמסת סוכר  – שבועות 24-28 בודקת  אם האישה ההרה סובלת או עלולה לפתח סוכרת הריון.

סקירת מערכות שלישית – שבועות 30-32 – סקירה נוספת של מערכות העובר. לרוב ידרש במקרים שיש צורך בכך.

בנוסף לכל הבדיקות הללו, נבצע במרפאה בדיקות לחץ דם ומשקל אחת לחודש לאורך כל ההריון, מוניטור החל משבוע 30 וכן בדיקות נוספות בהתאם לממצאים של שאר הבדיקות.

הרופאות שלנו

ד"ר קטי שלוש רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

ד״ר קטי שלוש

רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

קרא עוד>>

ד"ר אווה דדוש מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות

ד״ר אווה דדוש

מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות.

קרא עוד>>

ד"ר חגית קליגר רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

ד"ר חגית קליגר

רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

קרא עוד>>

מרפאת נשים במרכז דוד הרצליה מטפל:

גניקולוגיה כללית

בדיקות PAP

אולטראסאונד

מרפאת נשים לנערות

בדיקות PAP

סקירת מערכות ראשונה

סקירת מערכות שניה

אולטראסאונד

מעקב הריון

גיל המעבר

 

בדיקות וליווי הריון

סקירת מערכות מורחבת

אולטראסאונד

טרטולוגיה

 בדיקת שקיפות עורפית

מרפאת פיריון

טיפולי I.V.F