ניורואופתמולוגיה

מהו מקצוע הנוירו-אופתלמולוגיה?

נוירו-אופתלמולוגיה היא התמחות רפואית המשלבת ידע ברפואת עיניים ובנוירולוגיה גם יחד.

מהו מקצוע הנוירו-אופתלמולוגיה

מהו נוירו -אופתלמולוג?

נוירו-אופתלמולוג מאבחן בעיות ראייה שמקורן במערכת העצבים ואינן נובעות מהעיניים עצמן.

מצבים רפואיים מסויימים שמגיעים לנוירו-אופתלמולוג אינם מדאיגים, אולם ישנם מצבים מסוימים העלולים להחמיר ולגרום לאובדן ראייה קבוע או לסכנת חיים. לפעמים הבעיה מוגבלת לעצב הראייה או למערכת העצבים ולפעמים היא קשורה למצב רפואי כללי.

לנוירו-אופתלמולוג יש ידע ייחודי המאפשר לו להעריך מטופלים מנקודות המבט העינית, הנוירולוגית והרפואית כדי לאבחן ולטפל במגוון רחב של בעיות.

חלק מהבעיות המאובחנות על ידי נוירו-אופתלמולוג כוללות: בעיות עצב הראייה (דלקת של עצב הראייה, אוטם של עצב הראייה ועוד), בעיות בשדה הראייה, אובדן ראייה בלתי מוסבר, אובדן ראייה חולף, ראייה כפולה חדשה, מעורבות העין במחלה של בלוטת התריס, גודל אישונים לא שווה וצניחת עפעפיים חדשה.

מה להביא לבדיקה הנוירו-אופתלמולוגית?

היסטוריה רפואית, כולל כל התרופות ומחלות הרקע, סיכומי הבדיקות הגופניות של רופא המשפחה ושל רופא העיניים המטפל, תוצאות בדיקות מעבדה, דיסקים ופענוחים של כל בדיקות CT MRI.

יתכן שהאישונים שלך יורחבו במהלך הביקור בעזרת טיפות. הדבר יגרום לטשטוש ראייה בעיקר לקרוב למשך כ- 3 שעות. לכן מומלץ שמישהו אחר יסיע אותך לפגישה. אנא זכור להביא את משקפי השמש שלך.

מהלך הבדיקה אצל הנוירו-אופתלמולוג

ההערכה הנוירו-אופתלמולוגית היא בדיקה מקיפה שעשויה להימשך כשעה. תתבקש לספר על ראשית ההופעה של הבעיה הנוכחית שלך ולספר את כל ההיסטוריה הרפואית שלך, כולל אשפוזים קודמים, ניתוחים, מחלות קשות, בעיות רפואיות בבני משפחתך ואלרגיות לתרופות.

תבוצע לך בדיקת עיניים בהתאם לתלונתך, שתכלול לרוב בדיקה של תפקודי עצב הראייה.

הנוירו-אופתלמולוג יעבור על המסמכים והבדיקות שביצעת, ולאחר הבדיקה ידון איתך באבחנה האפשרית, בצורך להשלים בדיקות נוספות ובטיפולים אפשריים.

ד"ר מהרשק עידית

מומחית עיניים ונוירו-אופתלמולוגית

רופאה בכירה בבית חולים וולפסון

לקביעת תור לד"ר מהרשק עידית

התקשרו לזימון תורים- 09-7413344

או השאירו הודעה ויחזרו אליכם – כאן

אין הכתוב מהווה תחליף לאבחון א/ו ייעוץ רפואי.

לתיאום פגישת ייעוץ עם ד"ר עידית מהרשק

התקשרו או השאירו הודעה בווטצאפ או באמצעות טופס יצירת הקשר.

נוירואופתומולוגיה היא התמחות רפואית המשלבת ידע ברפואת עיניים ובנוירולוגיה גם יחד.