הסרת נגעים

הסרת נגעים ושומות היא פעולה רגילה בעולם הרפואה והטיפול הדרמטולוגי. נגעים ושומות על העור יכולים להיות לא רק קוסמטיים, אלא גם לגרום לכאבים או להיות סימנים לתחלואה. אנו במרכז רפואי דוד מבצעים טיפולי הסרת נגעים ושומות המבוצעים על ידי רופא עור בעל נסיון רב, ובעזרת הטכנולוגיה המתקדמת ביותר.

טיפול בהסרת נגעים ושומות

אחת הצעדים הראשונים בטיפול הוא האבחון הדיווחי של הנגע או השומה. אבחון מדויק יכלול תיאור מדויק של הנגע, המיקום שלו על הגוף, גודלו, צבעו, תחושתו (אם יש כאב או תחושה של גירוי), וכל מידע נוסף שעשוי להיות רלוונטי לטיפול. כמו כן, חשוב לציין את תולדות הנגע, כמו גיל, כמות זמן ההתפשטות, ואם הוא שינה את מרקמי העור בסביבתו.


לאחר האבחון תשלח דגימה מהנגע לבדיקת מעבדה
לאחר האבחון, ישנם מספר אפשרויות טיפוליות שיכולות להיות מוצעות

 

מומחית לרפואת עור

 

הסרת נגעים באמצעות השיטה שנמצאת המתאימה ביותר על ידי רופא העור המתאימה לנגע ולמטופל.

לא כל נגע או שומה דורשים טיפול מיידי או פרוצדורה רפואית מיוחדת. נגעים קטנים ולא מסוכנים לא מחייבים הסרה שלהם.

צריבה בחנקן נוזלי

התזת חנקן נוזלי כלי טיפולי אפקטיבי להסרת נגעים קטנים על פני העור. החנקן יוצר כוויות קור בצורת שלפוחית הגורם להקפאת התאים והמתתם. מה שיכול להפחית את סיכוני הפצתם מחד ולשמור על רמת אסתטיקה גבוהה מאידך. בהמשך האזור מגליד וצומח עור חדש. מדובר בשיטת טיפול יעליה ומפשוטה שאינה דורשת פעולה כירורגית.

הסרת נגעים באמצעות ניתוח כירורגי

במקרים של נגעים גדולים, סומכים על טכניקות כירורגיות כגון ניתוח בהרדמה מקומית, תלוי בסוג הנגע או השומה. כריתת הנגע תעשה באמצעות סכין ניתוח והכריתה תכלול גם דוליים בריאים של העור. הכריתה מבוצעת עד עומק הרקמה התת עורית, לאחר מכן יעשה תפרים או הצבת פרפר לאיחוי החתך.

שימוש בקרמים מיוחדים או תרופות

רופא העור יקבע את הטיפול המתאים ביותר לפי הצורך, רופא עור מטפל לטפל בקרמים שהם חומרים כימים הצורבים את הנגעים או תרופות המשפיעים על תהליכים בגוף המסייעים בהסרת הנגעים.

גילוח הנגעים

שיטת גילוח מאפשרת לגלח את הנגע ולצרוב באמצעות מחט חשמלית, שיטה זו מתאימה למגעים מעל פני העור. לאחר הגילוח יהיה גלד שיעלם לאחר שבועיים ובמקומו יצמח עור חדש.

החשיבות של בדיקת נגעים או שומות

לכל אדם יש נגעים ושומות בעור, לרובנו הנגעים הם שפירים ואינם מפריעים, לחלקנו הם יפריעו במגע עם בגד או גילוח. אך ישנם נגעים או שומות העלולים להיות נגעים טרום סרטניים או סרטנים המחייבים הסרה שלהם. לרוב מאופיינים בשינוי גודל או צורה, דימום כאב או גרד. לכן במקרה של נגע או שומה החשוד לבעייתי או היסטוריה משפחתית חשוב לפנות בהקדם לבדיקת אבחון אצל רופא עור ולעבור אבחון והסרת הנגע במקרה הצורך. במקרים מסוימים, הזנחה או העדר אבחון של נגעים או שומות עלולים להביא לנזק בלתי הפיך.

 

 

מומחית עור ומין

הסרת נגעים במרכז רפואי דוד הרצליה

במרכז רפואי דוד ניתן לקבל אבחון טיפול ללא דיחוי מרופאי עור הטובים בתחומם. חשוב לבצע בדמיקה של נגעים חשודים ללא דחייה ולקבל את הטיפול המתאים להסרתם. במרכז רפואי דוד תהנו שירותי המרכז, הכוללים ייעוץ מטעם מומחים רפואיים שונים. שירות מקצועי ואדיב. למחזיקי ביטוח פרטי או משלים מטעןם הקופה יש אפשרות בדקרך כלל לקבל החזר חלקי או מלא על עלות הטיפול. חשוב לברר מראש על החזר מטעם חברת הביטוח או ביטוח המשלים של הקופה.

הסרת נגעים מרכז מומחים הרצליה