גניקולוגיה

מרפאת נשים במרכז דוד הרצליה מטפל:

גניקולוגיה כללית

בדיקות PAP

אולטראסאונד

מרפאת נשים לנערות

צניחת נרתיק

סקירת מערכות ראשונה

סקירת מערכות שניה

צניחת רחם

מעקב הריון

גיל המעבר

 

בדיקות וליווי הריון

סקירת מערכות מורחבת

כריתת חצוצרות

טרטולוגיה

 בדיקת שקיפות עורפית

מרפאת פיריון

טיפולי I.V.F

הפסקת הריון

אנדומטריוזיס

ציסטה בשחלה

הרופאות שלנו

ד"ר קטי שלוש רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

ד״ר קטי שלוש

רופאת נשים ופריון מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

קרא עוד>>

ד"ר אווה דדוש מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות

ד״ר אווה דדוש

מומחית בגינקולוגיה ומיילדות, מעקב הריונות מיוחדים, סקירת מערכות/

קרא עוד>>

ד"ר חגית קליגר רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

ד"ר חגית קליגר

רופאת נשים, מומחית בגינקולוגיה ובמיילדות

קרא עוד>>

מידע כללי על טיפול רפואי – גניקולוגיה

רופאי נשים, גינקולוגים תפקידם לסייע בהתמודדות שונות של הנשים, החל מקבלת הווסת הראשונה, אמצעי מניעה, הריון וכמובן לאורך כל חייה.  למעשה בדיקות גניקולוגיות מהוות את ההליך הרפואי לבריאות האישה, שחלקם אף יכולים להיות מצילי חיים. במהלך ההריונות האישה נמצא במעקב רופא נשים החל בהכנה להריון, במהלך ההיריון ולאחריו. רפואת נשים מלווה את האישה בייעוץ, בגיל צעיר ועד גיל המעבר בהתאמה של הורמונים וביקורת כל מספר חודשים.

ייעוץ גניקולוגי

רופא נשים מלווה את האישה וחיוני בכל גיל. רופאי נשים תפקידן לשמור על מערכת הרבייה של האישה, להגביר את המודעות שלה לגבי רפואת הנשים ולייעץ בהתאם לצורך. ייעוץ גניקולוגי חשוב במהלך כל חייה של האישה. הביקור אצל רופא נשים והבדיקות הגינקולוגיות מהוות עבור הנשים הכרות עם הליכים רפואיים ומושגים שונים במקרים רבים המפגש עם הגינקולוג יכול להיות מציל חיים.

כל אישה במהלך  חשה את השינויים הביולוגיים המתרחשים בגוף, בגיל ההתבגרות. במהלך הריונות ובגיל המעבר.

גיל ההתבגרות

רופא נשים מלווים נערות בגיל ההתבגרות. השינויים המתרחשים בגופן, בהופעת החזה והמחזור, גדילה מואצת, שינויים פסיכולוגיים המהווים את הבסיס לגיבוש הזהות העצמית. רופא נשים חיוני בשיחה לגבי קיום יחסי מין, מניעת זיהומים, חיסון מפני סרטן צוואר הרחם והימנעות מהריון לא רוי.

גיל הפוריות

בגיל הפוריות האישה מקבל ווסט מדי חודש. תפקיד רופא הנשים לייעץ לאישה לגבי אמצעי מניעה, כיצד לשמור על הפוריות שלה, ומתי מומלץ להיכנס להריון. ובמהלך ההריון רופא הנשים יבצע מעקב הריון לאורך כל ההיריון ולאחריו.

גיל המעבר

בגיל המעבר החל מגיל 50 זמני הווסת משתנים, האישה חשה שינויים פיזיולוגים בגופה, כגון גלי חום, הפרעות בשינה שהם חלק מתסמיני גיל המעבר. טיפול גניקולוגי בגיל זה כוללים מתן הורמונים ותרופות ייעוץ גניקולוגי הכולל יעוץ לאישה בהתאם לתופעות שהיא חשה, והסברים לגבי אורח חיים המתאים לשלב זה.

טיפולים בתחום הגניקולוגיה

כל איש החווה אירועים הייחודים לה, רפואת נשים כוללת מגוון טיפולים הקשורים במערכת הרבייה של האישה, לשם שמירה על בריאותה. רופא שנים מקצועי שידאג לאישה בכל שלב בחיים

בריאות מערכת הרבייה והנרתיק

כל אישה ניגשת לבדיקה גניקולוגית אחת לתקופה של חצי שנה. לשם בדיקת מערכת הרבייה, לוודא שהנרתיק מתפקד בצורה תקינה. דלקות, זיהומים ופטריות נחשבים לשכיחים ויש לטפל על מנת להחזיר את האיזון של הנרתיק. תפקידו של רופא הנשים הוא להעניק טיפול מדויק לבעיה. ולמצוא את הסיבה לחוסר איזון בנרתיק שגורם לזיהומים ולמנוע הישנות של המקרה בעתיד.

טיפולי פוריות

הגניקולוגיה כוללת גם את נושא פיריון האישה וטיפולי פוריות. טיפולי פוריות מסייע לנשים אשר סובלות מקשיים להיכנס להיריון. תחום זה הוא רגיש בשל טיפולים מורכבים שכולל קושי נפשי עצום של המטופלות. טיפולי פוריות דורשת מרופא הנשים להיות רגיש ועדין. מפחי הנפש בין טיפול לטיפול. טיפולי פוריות כוללים הפריה חוץ גופית, טיפול בבעיות במערכת הרבייה של האישה ו/או של הגבר, מתן הורמונים להגברת סיכויי ההתעברות, מעקב אחר תהליכי הביוץ, שאיבת ביציות והחזרתן לרחם.

הריון ולידה

כל הריון הוא מרגש ועם זאת הריון דורש השגחה לאורך כל ההריון מהלך ההריון האישה תעבור סדרת בדיקות להבטיח את התפתחות העובר, בדיקת סיסי שלייה, בדיקות סריקה מוקדמת וסריקה מורחבת, בדיקות שצן ודם, בדיקת העמסת סוכר ומי שפיר בהתאם לצורך לשם איתור מומים. הבדיקות ומעקב ההריון מטרתו להבטיח הריון תקין.

לאחר הלידה האישה תגיע למרפאה לשם  מעקב לאחר הלידה. רופאי נשים מתמחים גם במיילדות ובתחום טרטולוגיה.

ניתוחים גניקולוגיים

הגניקולוגיה כוללת גם שורה של ניתוחים במערכת הרבייה הנשית המתבצעת בהתאם לצורך. ניתוחי גניקולוגיה מטרתם תיקון מומים במערכת הרבייה, טיפול בבעיות שונות שנוצרו במהלך חיי האישה, במהלך ההריון, מניעת מחלות מסכנות חיים וגם טיפולים קוסמטיים.

ניתוחים שכיחים שקיימים בתחום הגניקולוגיה נחשבים פשוטים יחסית ומבוצעים בתדירות גבוה, כגון הסרת ציסטות או פוליפים ברחם, הפסקת הריון, ניתוח צוואר הרחם, כרית הרחם וניתוח לשינוי צורת שפתות הנרתיק החיצוניות שהינו ניתוח קוסמטי.

אונקוגינקולוגיה

ניתוחים להסרת גידולים סרטניים מהווים אף הם חלק נכבד מעולם הגניקולוגיה. ונכנסים תחת ההגדרה של אונקוגניקולוגיה. המוגדר גם סרטן נשים. מתן חיסון נגד וירוס הפפילומה שהינו אחד הגורמים המרכזיים לסרטן צוואר הרחם. איתור של סימנים לגידולים סרטניים במערכת הרבייה הנשית והסרתם.